Menu

Jacek Zięba

blog

Portfolio

Plakat Star Wars

Pobierz w rozdzielczości 3508×4961

Koncept iOS 11

Tryb Nocny dla iOS 11


Moje pierwsze zmierzenie się z projektowaniem interfejsu. Bazowałem oczywiście na UI systemu iOS, ale GUI zostało stworzone całkowicie przeze mnie. Miało nie razić, ale też być czytelne. Kluczowe okazało się dobranie odcieni szarości, zmiana odcieniu niebieskiego oraz spojrzenie na ekran smartfona z nieco innej perspektywy. Można rzec, że szeroko otwartymi źrenicami.

Portret

Portret wykonany w Adobe Illustrator. Sporo trójkątów, które następnie kolorowałem biorąc próbkę koloru z danego obszaru twarzy – oczu, włosów, skóry.

Watchtower

Do stworzenia tej grafiki zainspirowało mnie kilka tematów. Najważniejszym z nich był oczywiście motyw budki leśnika, która ma dla mnie szczególne znaczenie. W okolicy miejsca zamieszkania, gdzie dorastałem, było bardzo wiele takich stanowisk obserwacyjnych, do których wspinałem się by oglądać las i jego mieszkańców z wysokości. Nie bez znaczenia dla utrwalenia się tego motywu w mojej pamięci miała również piosenka „All Along The Watchtower” Boba Dylana, a także gra „Firewatch”.

Pobierz w rozdzielczości 5120×2880